Šlifavimo juostų specifika

Profesionalus paviršių šlifavimas ypatingai svarbus pramonės ir statybų srityse. Specialios šlifavimo juostos – tai priemonė, verta išskirtinio dėmesio. Šlifavimo juostos yra įvairių matmenų ir sudėties. Jų parinkimas priklauso nuo specifinių paviršiaus savybių –medžiagos, iš kurios pagamintas bei šiurkštumo. Jei siekiate išsirinkti efektyviausią priemonę, svarbu pasidomėti juostos abrazyvo sudėtimi ir juostos pagrindo rūšimi bei tamprumu.

Paprastai užtenka įtempti popieriaus ar audinio pagrindo šlifavimo juostą iki 3-4 barų. Toks juostos laisvumas turi svarbių privalumų. Visų prima, lengvai įtempta juosta nesiraukšlėja. Sumažėja trintis tarp juostos ir velenų padų, todėl paviršius neįkaista. Be to, lengvai įtempta juosta lėčiau dyla. Dėl šios priežasties tiek pati šlifavimo juosta, tiek kitos įrenginių dalys tarnauja ilgiau. Tinkamai įtempta juosta – užtikrina puikų rezultatą.

“Šelterus” rekomendacijos ir sprendimai

Tinkamas šlifavimo juostos įtempimas – tai dar ne viskas, ko reikia sklandžiam šlifavimo procesui. Labai svarbu pasirinkti ir tinkamą šlifavimo pagrindą. “Šelterus” specialistai rekomenduoja tris abrazyvinių juostų rūšis, kurios palengvina visų paviršių gludinimo procesą.

  • Neaustinė abrazyvinė medžiaga (Non-woven). Tai – medžiaga, padedanti užtikrinti reikiamą aušinimą ir prispaudimą. Dėl to šlifuojamas paviršius neperkaista, o šlifuojamų paviršių spalva neišblunka. “Šelterus” pataria rinktis juostas “Scotch Brite” ir “Beartex”. Jos tvirtos ir elastingos, todėl net sudėtingiausių paviršių šlifavimo procesas tampa sklandus ir lengvas.
  • Struktūruotas abrazyvas. Tokios sudėties priemonės pavyzdys – “Trizact” ir “Norax”. Šios juostos idealiai tinka preciziškam stiklo, plieno ar spalvoto metalo apdirbimui.
  • Žmogaus sukurti mineralai. Keraminiai mineralai – puikus sprendimas, jei norite suformuoti skirtingas paviršiaus struktūras. Tokios sudėties juostos yra ypač atsparios spaudimui, dinaminei apkrovai. “Šelterus” rekomenduoja rinktis “Cubitron” ir “VSM” gamybos juostas.

Pasirinkę tinkamas juostas galite atlikti pačias subtiliausias šlifavimo operacijas ir pasiekti reikiamą paviršiaus apdirbimo lygį.